« Wróć

Materiały eksploatacyjne

Oferujemy pełną gamę materiałów eksploatacyjnych do wszystkich urządzeń z naszej oferty. W tym zakresie dysponujemy produktami oryginalnymi i kompatybilnymi.

Materiały oryginalne

Oryginalne tonery Konica Minolta gwarantują najwyższą jakość druku. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom tonery polimeryzowane są o wiele bardziej wydajne, zapewniają wierne kopie dokumentów zawierających cienkie linie i pisanych drobnym drukiem, a w przypadku kolorów ich nasycenie jest większe, natomiast wydruki wykazują zwiększoną odporność na blaknięcie. 

Ponadto niższa temperatura utrwalania pozwala na zastosowanie bardziej różnorodnych mediów, jak papier powlekany, folie itp. Toner polimeryzowany sprawia, że jakość wydruku dorównuje drukowi offsetowemu, a ze względu na to, że toner polimeryzowany nie wymaga stosowania oleju w procesie stapiania, reprodukowane dokumenty wyglądają naturalnie, pozbawione są efektu połysku, można poddać je dalszej obróbce np. foliowaniu.

Na kopiach można pisać długopisem i przylepiać do nich kartki papieru. To tylko niektóre, bardziej zauważalne dla użytkownika zalety tej unikatowej technologii. Warto też wiedzieć, że toner polimeryzowany jest bardziej ekologiczny. Do jego produkcji zużywa się mniej energii niż w przypadku tradycyjnych tonerów otrzymywanych w wyniku proszkowania. Ponadto udało się zmniejszyć o ok. 30% emisję dwutlenku węgla, tlenków azotu i siarki powodujących efekt cieplarniany i kwaśne deszcze.

Z ekonomicznego punktu widzenia, najważniejsze w przypadku stosowania oryginalnych materiałów jest to, że nie psują maszyn, co może się zdarzyć w przypadku niesprawdzonych wkładów zamiennychMateriały oryginalne wymieniane zgodnie z zaleceniami i przy zachowaniu zasad zgodnych z instrukcją gwarantują niezawodne działanie urządzeń przez cały okres ich żywotności określonej przez producenta.

http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/ochrona-srodowiska/zielone-technologie/toner-simitrir-hd.html 
http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/meta/strzez-sie-podrobek.html

Materiały kompatybilne

Materiały zamienne zostały przygotowane z myślą o potrzebach użytkowników, którzy dużo drukują, oczekują wysokiej jakości wydruków, oszczędności oraz komfortu użytkowania. Obecnie na rynku wybór tonerów oraz innych materiałów nieoryginalnych, tzw. „zamienników” jest ogromny.

Niestety, nie zawsze są one dobrej jakości, co może – w przypadku ich użycia – powodować złą jakość kopii, a nawet w konsekwencji powodować uszkodzenie urządzenia. Nieznane pochodzenie materiałów eksploatacyjnych może narazić użytkownika na poważne koszty związane z naprawą. Prowadząc serwis wiemy o tym najlepiej. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie produkty sprawdzone, za których jakość gwarantujemy.

Media do druku cyfrowego*

Do swoich urządzeń Konica Minolta rekomenduje markowe papiery dostępne w ofercie firmy. Wszystkie oferowane nośniki zapewniają ekonomiczną pracę urządzeń oraz właściwą jakość wydruków.

Papiery Konica Minolta to:

  • 3 rodzaje papierów biurowych: Konica Minolta Standard, Konica Minolta Profi, Konica Minolta Original (format A3, A4, gramatura 80g/ m2),
  • papiery Color Copy - stworzone specjalnie z myślą o kolorowym druku cyfrowym (format A3, A4, A3+, SRA3, szeroki zakres gramatur i powierzchni),
  • papiery IQ Color - papiery kolorowe (format A3, A4, gramatura 80 i 160g/ m2),
  • papiery ozdobne Top Style,
  • papier banerowy Smart Line (format 1.200 x 297 mm, gramatura 170 g/m2).
Papier banerowy Smart Line 1.200 x 297 mm

Firma Konica Minolta wprowadziła do niektórych systemów wielofunkcyjnych unikalną opcję drukowania na papierze banerowym w formacie 1.200 x 297 mm. Możliwość ta stanowi atrakcyjną alternatywę dla firm, które zlecają wykonywanie banerów specjalistom od reklamy. Jest szczególnie przydatna w sieciach handlowych, marketach, salonach samochodowych, a także w biurach podróży i niewielkich pracowniach projektowych. Wykorzystanie tego nośnika pozwala znacząco obniżyć koszty prowadzenia promocji w sklepach czy biurach, gdyż firmy same mogą drukować banery o dowolnej treści bez konieczności korzystania z zewnętrznych podwykonawców. Ze starszych modeli urządzeń Konica Minolta papier banerowy obsługują m.in.: bizhub C352, C252, C203, C253, C353, C451 oraz drukarki magicolor MC7450 i MC 8650DN, a nowo produkowane urządzenia wielofunkcyjne A3 obsługują ten papier bez wyjątku. Papier banerowy przeznaczony jest do druku cyfrowego. Jest powlekany, dzięki czemu kolorowe wydruki uzyskują doskonałą jakość. Papier oferowany jest w opakowaniach po 100 sztuk.

* towar dostępny na zamówienie

Materiały eksploatacyjne do niszczarek dokumentów

HSM zapewnia użytkownikom wszystko, co niezbędne do długotrwałej eksploatacji niszczarek dokumentów:

  • plastikowe worki wielokrotnego użytku do niszczarek ,
  • kartony do gromadzenia ścinek i wygodnego usuwania zawartości,
  • specjalny płyn czyszcząco-konserwujący HSM do smarowania wałków tnących w celu zapewnienia maksymalnej trwałości i wysokiej wydajności urządzeń.